Pochwała Siewcy – Dumka na XV Niedzielę Zwykłą. Preludium do „sensownego” wspomnienia 40. rocznicy śmierci ks. Józefa Sadzika SAC

Pozostało jeszcze kilkadziesiąt dni do wspomnienia 40. rocznicy śmierci ks. Józefa Sadzika. Warto więc podumać jak „sensownie” ją przeżyć – cokolwiek miałoby to oznaczać.

Więcej Pochwała Siewcy – Dumka na XV Niedzielę Zwykłą. Preludium do „sensownego” wspomnienia 40. rocznicy śmierci ks. Józefa Sadzika SAC

Razem żyli i razem umierali. Pallotyńscy męczennicy z Buenos Aires

Ta zbrodnia nigdy nie została osądzona. Jednak dzięki ówczesnemu arcybiskupowi Buenos Aires, kardynałowi Jorge Mario Bergoglio, któremu znany był ksiądz Kelly, rozpoczęły się starania o beatyfikację pallotyńskich męczenników oraz innych licznych duchownych i świeckich, którzy zginęli w Argentynie z tego samego powodu.

Więcej Razem żyli i razem umierali. Pallotyńscy męczennicy z Buenos Aires

Pochwała Parakleta. Dumka na VI Niedzielę Wielkanocną

Po liturgii wielkopiątkowej, podczas krótkiego spotkania [20 kwietnia 1984 roku] w bazylice św. Piotra, poprosiłem papieża Wojtyłę o „błogosławieństwo na drogę”. Wystarczyło jego spojrzenie i dotknięcie mojego czoła znakiem krzyża, bym poczuł się umocniony, wsparty, pocieszony.

Więcej Pochwała Parakleta. Dumka na VI Niedzielę Wielkanocną