Korona Cierniowa jest przechowywana w futerale z kryształu górskiego, zdobionym splotem cierni ze złota oraz sześcioma medalionami z herbami: Paryża, kanonika Katedry Notre-Dame, króla św. Ludwika IX oraz postaci Chrystusa, św. Denisa i św. Genowefy. Dzisiaj okrąg gałązek Korony jest pozbawiony cierni, które były wymieniane w najstarszych dokumentach.
Więcej Relikwie Męki PańskiejTag: Dariusz Długosz
O tajemnicach Biblii i upadku cywilizacji biblijnego Bliskiego Wschodu
Na francuskim rynku księgarskim w 2015 roku pojawiły się dwie nowe publikacje z biblistyki, dotyczące historyczno-kulturowego obszaru Żyznego Półksiężyca.
Więcej O tajemnicach Biblii i upadku cywilizacji biblijnego Bliskiego WschoduPałace królów Asyrii w I tysiącleciu p.n.e.
Guillaume Sence, badacz historii starożytnej na Université Blaise-Pascal w Clermont-Ferrand, jest znanym specjalistą sztuki i archeologii starożytnego Bliskiego Wschodu i twórcą nowatorskiej teorii obrazu w badaniach archeologii.
Więcej Pałace królów Asyrii w I tysiącleciu p.n.e.Rodos – grecka wyspa u bram Orientu
Wyspa słynąca wspomnieniem legendarnego Kolosa z III wieku p.n.e., jednego z siedmiu cudów świata antycznego, i obecnością zakonu joannitów w epoce średniowiecznych wypraw krzyżowych, od starożytności była ważnym pomostem kontaktów i handlu pomiędzy cywilizacją egejską i kulturami Bliskiego Wschodu.
Więcej Rodos – grecka wyspa u bram OrientuZapomniana Biblia, czyli Apokryfy Starego i Nowego Testamentu
Po raz pierwszy apokryficzne księgi są prezentowane w tak przystępnej formie, co jest niewątpliwie zasługą ich znawcy, profesora Portera.
Więcej Zapomniana Biblia, czyli Apokryfy Starego i Nowego TestamentuBliski Wschód – starożytność we fragmentach
Bogata kolekcja Dussaud w Kantonalnym Muzeum Archeologii i Historii w Lozannie obejmuje 180 obiektów, począwszy od XIX wieku p.n.e.
Więcej Bliski Wschód – starożytność we fragmentachJęzyki biblijne
Tekst Biblii zawiera zasadniczo trzy języki starożytne, które tworzą kanon filologii biblijnej. Stary Testament zredagowano w języku hebrajskim i po części po aramejsku, natomiast Nowy…
Więcej Języki biblijne